Avaleht Hinnakiri Galerii Kontakt
Aadress: Tipu küla, Kõpu vald, Viljandimaa, tel: +372 505 5573, www.teesoo.ee, ilmar.lind@mail.ee


Lingid

Kasulikku

SUURULUKI LASKEKATSE


Suuruluki laskekatse normi täitmiseks sooritatakse 35 m lasketiirus jooksva metssea silueti laskmine sileraudsest- ja 50m lasketiirus vintraudsest jahirelvast. Katse jooksul sooritatakse 6 lasku, millest kaks lastakse seisva silueti pihta, kaks vasakult paremale liikuva silueti pihta ning kaks paremalt vasakule liikuva silueti pihta. Katse loetakse sooritatuks sileraudsest püssist kui 6-st 5 lasku on märklehes. Jahivintrelvast loetakse katse sooritatuks kui 6-st lasust 5  on märklehes. Katsete sooritamiste arv ei ole piiratud, juhul kui katse ebaõnnestus.


Katse sooritamisel antakse jahimehele Eesti Jahimeeste Seltsi poolt väljastatud suuruluki laskekatse tunnistus kehtivusega kaks aastat. Katse sooritamiseks on vajalik kaasa võtta relvaluba. Katse sooritatakse kas isikliku või sooritaja kasutuses oleva jahirelvaga ning kindlasti peab kaasas olema vajalik laskemoon. Juhul kui korraga soovib tulla jahiselts (5 ja enam jahimeest), siis palume eelnevalt aeg kokku leppida. Katse sooritamise tasu on võimalik maksta sularahas.


Katse sooritamiseks peab jahimees teadma ja kinnitama oma allkirjaga kõikide ohutusnõuete täitmist. Lasketiirus liikudes peab olema vintrelv tühjaks laetud ja lukk avatud asendis ning kahe- ja kolmeraudne relv peab olema lahti murtud ja tühjaks laetud. Samuti peab relvalt laskekatse sooritamise ajal olema eemaldatud kanderihm. Mitte mingil juhul ei tohi relva (ka tühjaks laetuna) suunata inimeste või elusolendite poole. Laskur peab katset sooritades kasutama kuulmiskaitsmeid. Sooritatud laskekatse tulemuste kontrollimise ajal on „kuivtreeningute“ tegemine keelatud.


Alates 01.04 - 30.09 igal reedel alates 17.00


Laskekatse hind 20€ püss, iga korduskatse 5€.-

Ülejäänud päevadel loetakse laskekatset erakorraliseks.

Erakorraline laskekatse on 35€, korduskatse 5€.

Jahiseltsidele hinnasoodustus.-


Alates 01.10 - 30.03 on laskekatse erakorraline.- (aeg kokku leppida.)


Treeningpäev alates 01.05 - 30.09 igal reedel, seeria hind 2€ (10 lasku.)


Jahiseltsidel on võimalik eraldi päev kokku leppida.


TERVELE JAHISELTSILE KORRAGA HINNASOODUSTUS. KÕIK ON TERETULNUD.


MOB. 5055573           ILMAR LIND

MOB. 53435237         JAANUS LIND